Розрахунок інтегральних показників модульованих сигналів на основі подвійного ряду Фур’є
Основний зміст сторінки статті
Анотація
На основі відомих аналітичних виразів значень гармонік модульованих сигналів, отриманих з використанням подвійного ряду Фур’є, проаналізовано структуру спектру сигналів з широтно-імпульсною модуляцією. Отримано співвідношення на основі яких можливо розраховувати інтегральні показники сигналів: діюче значення і коефіцієнт гармонік у згорнутій формі та з використанням мінімального обсягу математичних операцій.
Бібл. 6, рис. 1.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
D. Grahame Holmes, Thomas A. Lipo. (2003), “Pulse width modulation for power converters. Theory and practice”. IEEE Press Series on Power Engineering. P. 724.
D. Czarkowski, D. Chudnovsky, G. Chudnovsky, I. Selesnick. (2002), “Solving the Optimal PWM Prob-lem for Single-Phase Inverters IEEE Transactions on circuits and systems”. I: fundamentaly theory and applications, Vol. 49, No4. Pp. 465-475.
Abramovits M., Stigan I. (1979), “Handbook of mathematical functions. With formulas, graphs and mathematical tables”. [Spravochnik matematicheskih funktsiy. S formulamy, grafikamy i matematich-eskimy tablitsamy]. М.: Nauka. P. 831. (Rus)
Baskakov S.I. (2000), “Radiotechnical circuits and signals” [Radiotechnicheskiye tsepi i signaly]. М.: Vyshaya shkola. P. 462. (Rus)
Watson G.N. (1949), “A treatise on the theory of Bessel functions”. [Teoria Besselevyh funktsiy]. Part I. М.: Izdatelstvo inostrannoy literatury. P. 798. (Rus)
Sergienko A.B. (2003), “Digital signal processing”. [Tsifrovaya obrabotka signalov]. SPb: Piter. P. 604 (Rus)