Поле випромінювання кутикової рупорної антени з п’єзокерамічним перетворювачем з радіальною поляризацією
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Розглянута гідроакустична антена, відбивач якої виконаний у вигляді акустично м’якого кутикового рупора, а джерелом звуку є п’єзокерамічний циліндричний перетворювач з радіальною поляризацією. Внутрішня порожнина перетворювача заповнена пружним середовищем, що характерно для перетворювачів і силової, і компенсованої конструкцій. Задача випромінювання звуку такою антеною в «наскрізній» постановці вирішена з використанням методів зв’язаних полів і часткових областей. Всі фізичні поля антени представлені у вигляді розкладів в ряди Фур’є, коефіцієнти яких визначаються в результаті розв’язку диференціальних рівнянь, що описують електропружні коливання п’єзокерамічного перетворювача і хвильові процеси в акустичних середовищах, що контактують з ним. Задача зведена до розв’язку нескінченної системи лінійних алгебраїчних рівнянь відносно коефіцієнтів розкладу.
Бібл. 7, рис. 1.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Dіdkovskiy V. S., Poroshyn S. M., Leyko O. G., Leyko A. O., Drozdenko O.І. (2013) “Construction of electroacoustic instruments and systems for multimedia acoustic technology”. Kharkov. P. 390. (Ukr)
Dіdkovskiy V. S., Leyko O. G., Savin V.G. (2006) “Electroacoustic piezoceramic transducers (calcula-tion, design, construction)”. Kirovograd. Imex-LTD. P. 448. (Ukr)
Leyko O. G., Shamarin U. E., Tkachenko V. P. (2000) “Underwater acoustic antennas”. Kiyv. Avanpostprim. P. 320. (Ukr)
Grinchenko V.T., Vovk I.V., Matsipura V.T. (2013) “Wave of hydroacoustic”. Kiyv. Interservis. P 571. (Rus)
Ivanov E. A. (1968) “Diffraction of electromagnetic waves on two bodies”. Minsk. Nauka i tekhnika. P. 584. (Rus)
Smaryshev M. D. (1973) “Directivity of hydroacoustic antennas”. Leningrad. Sudostroenie. P. 278 (Rus)
Korzhyk A. V. (2013) “Features impedance characteristics of a cylindrical transducer zero order, placed in a closed circular layer”. Elektronika i svyaz’. Vol. 3, pp. 49-55. (Rus)