Акустичні властивості циліндричних п'єзокерамічних випромінювачів силової і компенсованої конструкцій з поздовжнім і по-перечним п’єзоефектом
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Проведено чисельний аналіз властивостей звукових полів, формованих циліндричними п'єзокерамічними випромінювачами силовий і компенсованій конструкції. Розглянуто різні склади п'єзокераміки і різні схеми побудови коливальних систем, що дозволяють реалізувати у випромінювачі поздовжній або поперечний п’єзоефекти. Вивчено вплив на створюване звукове поле зміни геометричних розмірів конструкції випромінювача. Порівняльний аналіз частотних залежностей звукових полів дозволив встановити ряд тонких ефектів у їх формуванні, що залежать як від типу конструктивного виконання, так і від виду використовуваного п’єзоефекта і складу використовуваної пьезокерамики.
Бібл. 3, рис. 9, табл. 1.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Dіdkovskij V.S., Lejko O.G., Savіn V.G. (2006), “Electroacoustic piezoceramic transducers (calcula-tion, design, construction). Education manual”. Kirovograd, "Imex-LTD". P.448 (Ukr)
Dіdkovskij V. S., Poroshin S. M., Lejko O. G., Lejko A. O., Drozdenko O.І. (2013) “Construction of electroacoustic instruments and systems for multimedia acoustic technology”. Kharkov. P. 390. (Ukr)
Leiko A.G., Nyzhnyk A.I, Starovoyt Y.I. (2014), “Sound fields of piezoceramic emitters with different piezoelectric effect”. Electronics and Communication. №4. Pp. 50-55. (Rus)