Прокладання оптимальних маршрутів на цифрових растрових картах
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У статті запропоновано підхід до розв’язку навігаційної задачі трасування маршрутів руху мобільних об’єктів на прямокутній картографічній області. Показано, що для вирішення завдання оптимізації прокладання траси по цифрових картах найбільш придатним є алгоритм Беллмана. Запропоновано привести растрове зображення карти до вигляду прямокутної решітки, придатної до обробки методом Беллмана шляхом блокового квантування. Наведено результати роботи розробленого програмного забезпечення.
Бібл. 8, рис. 4.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Gelfand I.M., Fomin S.V. (1961), “Variation calculation”. М.: “Fizmatlit”, P. 227. (Rus)
Scherbina O.A. (2007), “Methodological aspects of the dynamic programming”. Dynamic systems. No 22. Pp. 21-36. (Rus)
Bellman P., Dreyfus S. (1965), “Applied tasks of the dynamic programming of”. Moscow. P. 247. (Rus)
Sigal I.H., Ivanova A.P. (2003), “Introduction to the application discrete programming: models and computational algorithms. it is a 2th publ”. М.: "Fizmalit", P.p. 134-136 (Rus)
Guzman I.S., Kirichuk V.S., Kosih V.P., Peretyzgin G.I. (2000), “Digital processing of images in the informative systems”. Novosibirsk: NGTU, p. 14-20. (Rus)
Liu, S., Liu, F. and Tang, F. (2010), “Cooperative transport strategy for formation control of multiple mobile robots,” Journal of Zhejiang University, Science C, vol 11, pp. 1-13.
Chamoun, P. (2012), “Rigorous Movement of Convex Polygons on a Path Using Multiple Robots”. Master's Thesis, School of Computer Science, Carleton University, Ottawa, Canada.
Stout B. SmartMoves: IntelligentPathfinding. http://algolist.manual.ru/games/ smartmove.php).