Вимірювання парціального тиску кисню в підшкірних тканинах
Основний зміст сторінки статті
Анотація
В статті проводиться аналіз похибок визначення параметрів сенсора кисню (СК). Для цього було відібрано декілька транскутанних сенсорів кисню (ТСК), які пройшли відповідні випробування та показали хороші метрологічні характеристики. Відбір СК проводився після аналізу похибок вимірювання парціального тиску кисню (рО2) та визначення основних метрологічних характеристик.
Похибки вимірювання рО2 в підшкірних тканинах поділяються на дві складові: перша, відносна похибка вимірювання самого СК, зумовлена матеріалом сенсора, електролітом та конструкцією; друга, відносна похибка вимірювання рО2, зумовлена процесами, які безпосередньо протікають в підшкірних тканинах (співвідношення швидкостей доставки кисню до сенсора та споживанням кисню тканинами).
Проведено аналіз похибок параметрів СК. Дослідження показали, краще використовувати суцільний срібний анод, що підвищує довговічність та надійність роботи сенсора, зменшує відносну похибку вимірювання та покращує стабільність характеристик сенсора.
Бібл. 4 , рис. 3 , табл. 1.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Voronov S.O., Ivchenko P.O. (2013), “Analysis of errors of determining the parameters transcutaneous oxygen sensor”. Zbirnuk tez dopovidey ХІІ Mizhnarodnoi naukovo-tehnichnoi konferencii PRULODOBUDYVANNYA: stan i perspectuvu. m. Kyiv, PBF, NTUU"КPI". рр. 196 – 197.
Voronov S.O., Kotovskiy V. Io, Golec P.O. (2011), “Sensor to measure the partial pressure of oxygen in the subcutaneous tissues”. Vishuk NTUU"КPI". Seriya prulodobudyvannya. Vol. 41. pp. 125 – 130.
Golec P.O. (2011), “Study characteristics of transcutaneous oxygen sensors”. Materialy II Mizhnarodnoi konferencii "Biomedychna ingeneriya i tehnologiya": zb. Materialiv. K.: NTUU"КPI". pp. 34-35.
Kotovskiy V. Io, Ivchenko P.O., Rojtman E.M., Dovjenko O.P. (2012), “Definition and analysis of metrological characteristics of oxygen sensor”. Mizhnarodnyi naukovo-tehnichnyi zhurnal «Naukovi visti». Vol. 5 (85), Kyiv, pp. 109 – 113.