Застосування методу лінійної згортки для вибору джерела альтернативної енергії
Основний зміст сторінки статті
Анотація
В статті вирішена задача багатокритеріального вибору джерела альтернативної енергії шляхом застосування методу лінійної згортки. Відображено основні етапи реалізації даного методу для конкретних початкових умов та заданих критеріїв вибору. Розглянуто особливості реалізації методу лінійної згортки при збільшенні кількості критеріїв та змінних. Даний метод розглядається як основа для побудови алгоритмів керування джерелами в складі енергетичних систем типу Micro Grid чи Smart Grid.
Бібл. 4.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Breusov V.P. (2007), Ispolzovanie solnechnoi energii v dachnih domah (na priusadebnih uchastkah) [The use of solar energy in country cottages (in home gardens)]. Pratsi Instytutu Elekrodynamiky Natsionalnoi Akademii Nauk Ukrainy. Vol. 12, pp.64–69. (Rus)
Zaichenko Yu.P. (2006), Doslidzhennia operatsii: Pidruchnyk, 7-t vyd., pereroblene ta dop. [Operations research]. Kyiv, Vyd. dim “Slovo”, P. 816. (Ukr)
Petergeria Yu.S., Zhuikov V.Ya., Tereshchenko T.O. (2008), Intelektualni systemy zabezpechennia energozberezhennia zhytlovyh budynkiv. Navchalnyi posibnyk [Intelligent systems for energy-efficient homes]. Kyiv, Media-PRES. P. 256.(Ukr)
Chernorutskyi I.G. (2005), Metody priniatiia reshenii: Uchebnoie posobiie [Decision-making methods]. St. Petersburg, BHV-Petersburg. P. 51. (Rus)