Електромагнітний спосіб збудження сферичних хвиль, які росповсюджуються осесиметрично, у металевому просторі
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Розглянуто задачу про збудження осесиметричними силами Лоренца поздовжніх і поперечних сферичних хвиль в металевому півпросторі.
Задача розв'язана в наближенні дальнього поля із застосуванням інтегрального перетворення Ханкеля по радіальній координаті. Досліджено вплив розмірів перетворювача в області існування сил Лоренца на амплітудно-частотний спектр збуджуючих хвиль. Виконано порівняльний аналіз енергоємності поздовжніх і поперечних хвиль. Показано, що поперечні сферичні хвилі є домінуючими по енергетиці. Отримані результати являються теоретичною основою для побудови математичної моделі перетворювача електромагнітного типу з осьовою симетрією в режимі збудження сферичних ультразвукових хвиль.
Бібл. 6, рис. 2.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Gorbashova A.G., Petrishchev O.N., Suchkov G.M. (2010), [Electromagnetic excitation of radially propagating Rayleigh waves]. Herald of NTU "KPI". Kharkiv. No. 19. pp. 159 - 182. (Rus)
Grinchenko V.T., Meleshko V.V. (1981), [Harmonic Waves in elastic bodies]. Kiev: NaukovaDumka, P. 283. (Rus)
Non-destructive control: Ref.: In 7 vol. Ed. V. V Klyuyev. V.3: Ultrasonic testing. N Yermolov, Y. V Lange. Mashinostroenie, 2004. P. 864. (Rus)
Petrishchev O.N. (2005), [Principles of mathematical models of ultrasonic transducers electromagnetic type mode excitation of elastic waves]. Electronics and communication. No 25. Pp. 50 - 61. (Rus)
Suchkov G.M. (1976), [Current possibilities EMA inspection]. Flaw. No 12. Pp. 24 - 39. (Rus)
Tamm I. E. (1976), [Fundamentals of the theory of electricity]. M: Nauka. P. 616. (Rus)