Випромінення звуку циліндричним електропружним джерелом нульового порядку, яке розміщено в замкненому пружному шарі
Основний зміст сторінки статті
Анотація
На основі розрахункової моделі підводного циліндричного п’єзокерамічного перетворювача у вигляді тонкої п’єзокерамічної оболонки нескінечної довжини, яку розміщено в перехідному шарі пружного матеріалу, розв’язана задача про випромінювання звукових хвиль для випадку повного електродування його активної поверхні. Виконано постановку задачі прийому та отримано аналітичний розвязок для основних фізичних полів з врахуванням звязаності системи “оболонка – шар – робоче середовище”
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Гринченко В.Т., Вовк И.В., Маципура В.Т. Основы акустики. – К.: Наукова думка, 2007.– 640 с.
Глазанов В.Е. Экранирование гидроакустических антенн. – Л.: Судостроение, 1986. – 148 с.
Коржик О.В., Лесечко М.І. Випромінювання звукових хвиль системою циліндричних пе- ретворювачів, що підключені до довгої лінії // Електроніка та зв`язок. – 2010. – № 1. – С. 54–62.
Моргун И.О., Савин В.Г. Преобразование акустических импульсов в электрические сферической пьезокерамической оболочкой//Электроника и связь, –2006.– № 6. – С.36– 42.
Шендеров Е.Л. Влновые задачи гидроакустики. – Л.: Судостроение, 1972. –352 с.
Гринченко В.Т., Вовк И. В. Волновые задачи рассеяния звука на упругих оболочках. – К.: Наук.думка, 1986. – 240 с.
Лейко А.Г., Шамарин Ю.Е., Ткаченко В.П. Подводные акустические антенны. Методы расчета звуковых полей. – Киев, 2000. – 320 с.
Филиппова Н.Ю., Коржик А.В. Постановка и решение задачи о приеме звука цилиндри- ческим электроупругим преобразователем с полностью электродированной поверхно- стью, размещенным в замкнутом волновом слое// Электроника и связь. – 2012. – № 1. –С. 17-23.
Дідковський В.С., Лейко О.Г., Савін В.Г. Електроакустичні п’єзокерамічні перетворю- вачі (Розрахунок, проектування, конструю- вання): Навчальний посібник. – Кіровоград: “Імекс-ЛТД”, 2006. – 448 с.
Гринченко В.Т., Улитко А. Ф., Шульга Н.А. Механика связанных полей в элементах конструкций: В 5 т. / Отв. ред. А.Н. Гузь АН УССР. – К.: Наукова думка, 1989. – Т. 5: Электроупругость. – 280 с.
Плескач М.Г., Лейко О.Г. Випромінення звуку циліндричним п’єзокерамічним перетво- рювачем, розміщеним в шарі звукопрозорого матеріалу // Электроника и связь. – 2010,– №4, – С. 175 – 179.