Динамічна модель для оцінки ризику факторів при роботі людини у жарких умовах середовища
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Розроблено модель для виявлення та запобігання ризику факторів функціонального стану людини при роботі в жарких умовах середовища. Результати досліджень показали, що при роботі людини у спекотних умовах середовища основним ризик фактором слід вважати втрату рідини організмом внаслідок інтенсивного потовиділення.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
M. Yokota, “Thermoregulatory model to predict physiological status from ambient environment and heart rate”, Computers in Biology and Medicine, vol. 38, no. 11-12, pp. 1187–1193, Nov. 2008. DOI:10.1016/j.compbiomed.2008.09.003
I. Yermakova and V. Candas, “Practical use of thermal model for evaluation of human state in hot environment”, in Summary of French Ukrainian project ICEE Х11, Ljubliana, pp. 468–471.
V. Candas and I. Yermakova, Computer simulation of human physical activity in moderate heat, Manikins and Modelling, Coimbra, Portugal, 2008.
B. C. Wenger, “Human Adaptation to Hot Environments”, Medical Aspects of Harsh Environments, no. 1, 2002.
V. Candas, “Adaptation to Extreme Environments”, in Adaptations to Extreme Environments: 8th Conference of the European Society for Comparative Physiology and Biochemistry (ESCP), Strasbourg, August/September 1986, S. Karger AG, 1987, pp. 76–93. DOI:10.1159/000413957
K. Parsons, Human Thermal Environments, Loughborough University, LeicestershireUK, 2003, p. 527.