Дослідження гемодинаміки артерії за допомогою програм обробки медичних зображень та кінцево-елементного аналізу
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У статті розглянуто аспекти математичного моделювання артерії. З цією метою було проведено чисельне вивчення руху крові до артерії. Комп'ютерна ЗО-модель була побудована за допомогою програми MIMICS, яка призначена для ЗО-синтезу та обробки медичних зображень. Кров передбачалася однорідною, несжимаемой ньютонівської рідиною. Для дослідження кровотоку використовувався кінцевий елемент Ansys. Аналіз отриманих результатів показав значний вплив звуження артерії на характер гемодинаміки кровотоку.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Fundamental medical and biologicalScience and practical health care: Sat.scientific, proceedings of the 1st International Teleconference, p. 202.
E. S. Zegers, B. T. J. Meursing, E. B. Zegers, and A. J. M. O. Ophuis, “Coronary tortuosity: a long and winding road”, Netherlands Heart Journal, vol. 15, no. 5, pp. 191–195, May 2007. DOI: 10.1007/BF03085979
S. Ramakrishnan, “Wiring of Tortuous CoronaryArteries Let the Heart do the Hard Work”, Indian Heart J, pp. 597–598, Jan. 2008.
J. Burgers, “A Mathematical Model Illustrating the Theory of Turbulence”, in Advances in Applied Mechanics Volume 1, Elsevier, 1948, pp. 171–199. DOI:10.1016/S0065-2156(08)70100-5
J. Batchelor, Introduction to fluid dynamics, M.: Mir, 1973, p. 760.
G. Kiknadze and Y. Krasnov, “Evolutiontornado-like flows of a viscous liquid”, Dokl. ANUSSR, no. 290(6):, p. 1315, Jan. 1986.
J. H. Leung, “Fluid structure interaction of patient specific abdominal aortic aneurysms: a comparison with solid stress models”, BioMedical Engineering OnLine, vol. 5, no. 1, May 2006. DOI:10.1186/1475-925X-5-33