Аналіз взаємозв'язку показників системи кровообігу
Основний зміст сторінки статті
Анотація
За даними послідовних клінічних вимірювань та добового моніторингу артеріального тиску та частоти серцевих скорочень було досліджено функціональні зв'язки діастолічного та систолічного тиску, а також залежності діастолічного тиску від частоти серцевих скорочень. Побудовано номограми взаємовідносин зазначених показників та проаналізовано динаміку показників артеріального тиску та частоти серцевих скорочень обстежуваних у нормі, при недостатності кровообігу та при артеріальній гіпертензії. Оцінено клінічну інформативність цього підходу. Отримані номограми можуть використовуватися для неінвазивного виявлення порушень системи кровообігу та оцінки ефективності їхньої корекції.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Physiology of blood circulation. Regulationblood circulation, Leningrad: Science, 1986, p. 640.
V. Khayutin, Vasomotor reflexes, Moscow: Nauka, 1964, p. 376.
G. Knyshov, Y. Nastenko, V. Maksymenko, O. Kravchuk, and Y. Shardukova, “The Interactions between Arterial and Capillary Flow. Cellular Automaton Simulations of Qualitative Peculiarities”, in World Congress on Medical Physics and Biomedical Engineering, September 7 - 12, 2009, Munich, Germany, Berlin, Heidelberg: Springer Berlin Heidelberg, 2009, pp. 572–574.
E. Nastenko, Regularities of self-organizationtion and regulation of human blood circulation: Autoref.thesis, Kyivsk. National Univ. named after T. Shevchenko, 2002.
K. Vorontsov, Lectures on class algorithmssterilization and multidimensional scaling, 2007, p. 18.
Y. A. Nastenko, “The Use of Cluster Analysis for Partitioning Mixtures of Multidimensional Functional Characteristics of Complex Biomedical Systems”, Journal of Automation and Information Sciences, vol. 28, no. 5-6, pp. 77–83, Jan. 1996 DOI:10.1615/JAutomatInfScien.v28.i5-6.100