Фізичні поля, що формуються системою циліндричних п'єзокерамічних випромінювачів
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Отримано аналітичні співвідношення, описують фізичні поля системи, яка складається з довільного числа кругових циліндричних п'єзокерамічних випромінювачів Кожен з них є тонкою радіально поляризованою оболонкою, що робить пульсуючі коливання. Сформульовано фізичну та математичну моделі такої системи. Враховано декілька типів взаємодії, а саме: взаємодія випромінювачів звуковим полем, обумовлена багаторазовим розсіюванням хвиль; взаємодія електропружного тіла з довкіллям; взаємодія акустичних, механічних та електричних полів у кожному з випромінювачів у процесі перетворення енергії
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
I. Vovk and V. Oleinik, “Sound radiationby a liquid-filled piezoceramicshell with an asymmetrical innerinsert”, Acoustic magazine, vol. 40, no. 2, pp. 220–224, 1994.
I. Vovk, V. Grinchenko, and I. Mayatsky, “The sound field of an infinite circular cylindrical transducer partially covered with a layer of acoustically soft materialla”, Acoustic. journal, vol. 18, no. 3, pp. 365–369, 1972.
A. Goldenveizer, Theory of elastic thinshells, Moscow: Nauka, 1976, p. 512.
V. Grinchenko and I. Senchenko, “Radiationsound partially shielded piezo-shells”, Prikl. mechanicalka, vol. 18, no. 2, pp. 15–21, Jan. 1982.
V. Grinchenko and S. Luneva, “Sound fieldshielded circular cylinder”, Acoustic journal, vol. 26, no. 3, pp. 462–467, 1980.
V. Grinchenko, Mechanics of connected fields in the elements of con-structures. T.5. Electroelasticity, A. Ulitko, and N. Shulga, Kyiv: Sciences. Dumka, 1989, p. 280.
A. Leiko, Y. Shamarin, and V. Tkachenko, Underwater electro-acoustic equipmentand devices. T. 1. Underwater acousticantennas. Methods for calculating sound fields, Kyiv, 2000, p. 320.