Моделювання пристосувальних реакцій та варіанти застосування структурно-функціональних моделей у медичних дослідженнях
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Виділено основні типи завдань медичних досліджень, постановка та вирішення яких ґрунтується на застосуванні структурно-функціональних моделей формування пристосувальних реакцій біосистеми у поєднанні з однією з можливих градацій таких реакцій за ступенем патологічності. Наведено варіант реалізації однієї з таких моделей. Проілюстровано варіабельність параметрів стану, що імітуються, в ході адаптаційних процесів.
Блок інформації про статтю
Як цитувати
Соломенцев, Д. ., & Шуляк, А. . (2010). Моделювання пристосувальних реакцій та варіанти застосування структурно-функціональних моделей у медичних дослідженнях. Електроніка та Зв’язок, 15(5), 170–176. https://doi.org/10.20535/2312-1807.2010.58.5.285184
Номер
Розділ
Біомедичні прилади та системи
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
M. Antamonov, Mathematical processing and analysis of medicalbiological data, Moscow: Nauka, 2005, p. 435.
A. Sergienko, Digital signal processing, St. Petersburg: Peter, 2003, p. 604.