До питання про акустичний контроль фізико-механічних характеристик стрижневих виробів
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У статті розглянуто підхід до розв'язання задачі акустичного контролю механічних характеристик стрижневих виробів. Наведено рішення рівняння поздовжніх коливань стрижня при торцевому імпульсному збудженні. Наведено порівняльні результати фізичного та модельного експерименту з дослідження тимчасових та спектральних характеристик торцевих коливань бетонної балки. Надано рекомендації щодо практичного застосування результатів роботи при визначенні дефектності виробу та оцінці пружних характеристик
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
I.N. Ermolov and Y.Y. Ostanin, Methods and means of non-destructive quality control, Moscow: Higher School, 1988, p. 388.
I.B. Moskovenko, “The method of free vibrations is the most ancient method of acoustic testing”, In the world of non-destructive testing, no. 2, 1998.
GOST 23829-85 “Non-destructive testing acoustic. Terms and definitions"
S.P. Timoshenko, D.H. Young, and W. Weaver, Fluctuations in engineering, Moscow: Mashinostroyeniye, 1985, p. 472.
V.P. Kandidov, L.N. Kaptsov, and A.A. Kharlamov, Solving and analyzing problems of linear theory fluctuations, Moscow: Moscow University, 1976, p. 272.
V.T. Grinchenko, V.S. Didkovsky, and V.T. Matsypura, Theoretical foundations of acoustics. Educational manual, Kyiv: IZMN, 1998, p. 376.
GOST 23829-85 “Non-destructive testing acoustic. Terms and definitions."
S. P. Strelkov, Introduction to the theory of oscillations, Moscow: Nauka, 1964, p. 440.
SNiP 2.03.01-84*. Concrete and reinforced concrete structures. Building codes and rules
V. V. Klyueva, Devices for non-destructive testing of materials and products, vol. 2. Moscow: Mashinostroyeniye, 1976, p. 326.