Моделювання рельєфу земної поверхні як середовища поширення радіохвиль із застосуванням фрактальної геометрії
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Узагальнено інформацію щодо фрактальних поверхонь, і моделей цих поверхонь. Наведено поширені алгоритми побудови фрактальних поверхонь, проаналізовано їх прикладний характер. Зазначені особливості застосування класичних підходів до визначення складників електромагнітного поля над фрактальною поверхнею.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
COST 231.Propagation Prediction Models. Dieter J. Cichon 1, IBP PIETZSCH GmbH, Germany Thomas Kürner 1, E-Plus Mobilfunk GmbH, Germany, p.115-127, 1999.
COST 231. Propagation Models for Macro-Cells. Thomas Kürner , E-Plus Mobilfunk GmbH, Germany, p.134-148, 1999
S.M. Veretiuk and V.V. Pilinskyi, “Modern mathematical models of radio lines”, Electronics and communications, no. 3, pp. 59–68, 2006.
B. Mandelbrot, Fractal geometry nature, Moscow: Institute of Computer Research, 2002, p. 656.
V.O. Geranin, L.D. Pisarenko, and Y.Y. Rushchytskyi, Theory of wavelets with elements of fractal analysis, Scientific and methodical edition, Kyiv: VPF UkrINTEI, 2002, p. 364.
E.I. Shishkin, Modeling and analysis of spatial and temporal fractal objects, Scientific and methodological publication, Ekaterinburg: Ural State. university, 2004, p. 88.
E.L. Feinberg, Radio propagation along the earth's surface, 2nd ed. Moscow: Nauka. Fizmatlit, 1999, p. 496.
G. Korn and T. Korn, Handbook of mathematics for scientists and engineers, Moscow: Nauka, 1970, p. 720.
E. Feder, Fractals: Trans. from English, Moscow: Mir, 1991, p. 254.
A.A. Potapov, Fractals in radiophysics and radar: Sampling topology, 2nd ed. Moscow: Universitetskaya book, 2005, p. 848.