Властивості пласкої, вертикально орієнтованої антенної решітки в присутності абсолютно жорсткої сфери, що лежить на границі розподілу середовищ «вода-повітря»
Основний зміст сторінки статті
Анотація
При створенні перспективних засобів гідроакустичного озброєння гостро стоїть питання впливу на їх електроакустичні параметри корпусу корабля, його днища, ребер жорсткості, обтічників і інших конструктивних елементів корпусу корабля. В статті проведено дослідження кількісних оцінок звукового поля плоских, вертикально орієнтованих антенних решіток у присутності корпусу надводного корабля, який моделюється абсолютно жорсткою сферою, що лежить на границі розподілу середовищ «вода – повітря». Отримані аналітичні співвідношення використані для чисельної оцінки звукових полів в модельних системах «гідроакустична станція – надводний корабель», «гідроакустична станція – морська поверхня», «гідроакустична станція – вільне середовище» і порівняння отриманих результатів між собою. Бібл. 3, рис. 5.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Derepa A.V., Leyko O.G., Isayenko O.S. (2013), “To issue about formation of sound field by system “hydroacoustic station – surface ship”. Collection of scientific works. Kyiv, CSRI WME AF of Ukraine Vol. 1(48), pp. 122-129 (Ukr).
Karnovskiy A.M., Koshukov A.V., Skokin I.S. (1988), “On the acoustic antenna operation in the presence of the media interface”. Antennas and converters collection of scientific works. Vladivostok, FEFU, pp. 25-29 (Rus).
Karnovskiy A.M. (1976), “The influence of impedance surface on directional properties of acoustic antennas”. Far Eastern acoustic collection of scientific works. Vladivostok, FEFU Vol. 2, pp. 46-50 (Rus)