Передатна функція завитки внутрішнього вуха людини. Частина 2
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Описано початковий етап дослідження акустичної передатної характеристики каналу завитки внутрішнього вуха людини методом електроакустичних аналогій на основі спрощеної розрахункової моделі, яка враховує лише акустичні властивості каналу. Проаналізовано частотні властивості моделі системи каналів завитки зі входом у овальному вікні та виходом у круглому. Система каналів має властивості фільтра низьких частот. Виявлено, що кругле вікно є вкрай неефективним випромінювачем звуку, тому вплив його випромінювання на барабанну перетинку малоймовірний.
Бібл. 9, рис. 5
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Fastle H., Zwicker E. (2007), “Psychoacoustics. Facts and Models”. Springer-Verlag Berlin Heidel-berg. P. 462.
Jaffer T., Kunov H., Wong W. (2002), “A model cochlear partition involving longitudinal elasticity”. JASA. no.112 (2), pp.576 – 589.
Altman Ya.A., Tavartkiladze G.A. (2003), “Audiology Handbook”. Moskva, DMK Press. P. 360. (Rus)
Altman Ya.A. (1990), “Auditory System”. Leneingrad, Nauka. P. 620. (Rus)
Flanagan J.L. (1968), “Speech Analysis, Synthesis and Perception”. Moskva, Svyaz. P. 392. (Rus)
Didkovskiy V., Lunyova S., Kalinin S. (2013), “Modeling of sound processes in narrow pipes via elec-tro-acoustic analogy method”. Electronics and Communications, No 6(77). Pp. 38-43. (Rus)
Didkovskiy V., Lunyova S., Kalinin S. (2014), “Modeling the human cochlea transfer function. Part 1”. Electronics and Communications, No 4(81). Pp. 50-55. (Rus)
Isakovich M.A. (1973), “General Acoustics”. Moskva, Nauka. P. 496. (Rus)
Scurdzyk E. (1976), “The Foundations of Acoustics. V.1”. Moskva, Mir. P. 520. (Rus)