Схемотехнічне моделювання мемристора в середовищі MicroCap
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Головна мета публікації – привернути увагу студентів, аспірантів та молодих спеціалістів до функціонально нового елемента електронних схем – мемристора, який має здатність до запам’ятовування опору. Поява в пакеті MicroCap 10 моделі мемристора дає можливість побудови та дослідження мемристорних схем: запам’ятовуючих схем, нейронних
мереж і т.п. В роботі приведений детальний опис моделі мемристора та проведено моделювання простих мемристорних схем з джерелами струму та напруги. Отримані результати демонструють методику отримання характеристик мемристора та показують його властивості. Дана методика може бути використана при моделюванні більш складних мемристорних схем. Бібл. 5, Рис. 6.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Chua L.O. (1971), «Memristor – the missing circuit element». IEEE Transactions on circuit theory.Vol. 18. No 5. Pр. 507-519.
Strukov D.B. [et al]. (2008), “The missing memristor found”. Nature.. V. 453. Pр. 80-83. DOI:10.1038/nature06932
Nechay O. Memristor: “The Missing Element”. Computerra OnLine URL: http://old.computerra.ru/vision/591537/.
Biolek Z., Biolek D., Biolkova V. (2009), “SPICE model of memristor with nonlinear dopant drift”. Radioengineering. Vol. 18. No 2. Pр. 210-214.
Zaplatilek K. (2011), “Memristor modeling in MATLAB and Simulink”. Proceedings of the European computing conference. Pр. 62-67.