Розрахунок передатних характеристик п'єзоелектричного перетворювача в режимі прийому ультразвукових хвиль. Частина 2. Розрахунок частотної характеристики приймача
Основний зміст сторінки статті
Анотація
На основі розвиненої раніше моделі процесу реєстрації ультразвукових хвиль приймачем контактного типу була побудована математична модель перетворювача, яка враховує кінцеві розміри диска, факт існування шару узгоджуючої рідини, реальні значення електричного навантаження і існування тилового акустичного навантаження. Показано як в якісному значенні кожен з параметрів конструкції приймача впливає на чутливість п'єзоелектричного приймача. Встановлено оптимальні значення для відносної товщини п'єзокерамічного диска, відносного акустичного імпедансу тилового акустичного навантаження, товщини шару узгоджуючої рідини та її в'язкість, а також значення вхідного опору електричної схеми, підключеної до п'єзокерамічного диску. Бібл.6, рис. 3.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Koshliakov N.S., Gleaner E.B., Smirnov M.M. (1970), Partial differential equations of mathematical physics. M.: Higher School, P. 710. (Rus)
Ed. Abramovich M. and Steagall I. (1979), Handbook of Mathematical Functions with Formulas, Graphs, and Mathematical Tables. Science, P. 832 p. (Rus)
Prudnikov A.P., Brychkov Ya.A. Marichev O.I. (1983), Integrals and series. Special functions. M.: Nauka, P. 752. (Rus)
V. Nowacky. (1975), Theory of Elasticity. M.: Mir, P. 873. (Rus)
Petrishchev O. N, Romanyuk M. I. (2014), Calculation of the transmission characteristics of the piezoelectric transducer in ultrasonic waves receiving mode. Part 1. Mathematical model for registration process of Lamb wave by electroacoustic transducer with disc elements. Electronics & Communications. Vol.19, No. 6(83), Pp. 110-118. (Rus)
Petrishchev O. N, Sharapov V. M, Romanyuk M. I, Sotula Zh. V, Bogdanova N. V. (2014), Method for calculation of piezo-ceramic transducer transmission characteristics in the mode of ultrasonic waves radiation. Part 1. Electronics & Communications. Vol.19, No 4(81),.Pp. 67-82. (Rus)