Підвищення енергоефективності розподільних мереж з використанням SMART-технологій
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Розглянуто стан та особливості функціонування розподільних мереж 0,4…35 кВ. Розроблено моделі та методи реконфігурації схеми розподільної мережі 20 кВ в нормальних та післяаварійних режимах з використанням математичних апаратів генетичних алгоритмів та нечіткої логіки. Досліджено процедуру генетичного алгоритму для формування конфігурації схеми мережі з резервними перемичками в робочому режимі та синтезовано нечіткий логічний контролер для знаходження конфігурації схеми розподільної мережі в післяаварійному режимі з мінімальними втратами електроенергії при відповідних обмеженнях по падінню напруги на кінцевій ділянці, значенню струму та коефіцієнта потужності на головній ділянці. Розроблені методи використано для прийняття рішення щодо реконфігурації розподільної електричної мережі СО «Тиврівські ЕМ» ПАТ «Вінницяобленерго» в проектній схемі переведення існуючої мережі 6 кВ на клас напруги 20 кВ.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Katsadze T. L. (2013) The Genetic Algorithms Application For Decision Making Project Of Electric Power Systems Development / T/ L/ Katsadze, V. N. Suleymanov, V. A. Bazhenov //Energetika: Ekonomika, Technologii, Ekologia. no.2, P. 7 (Rus).
Scherba A. A.(2011) Systems with fuzzy logic regulation mode of electricity / A. A. Scherba, V. V. Kyryk. – Kyiv, P.329 – ISBN 978-966-02-5988-1 (Ukr).
Holmskij V. G. (1975) Calculation and Optimization of Electrical Networks (Special Issues) / V. G. Holmskij. P. 280 (Rus).
Zadeh L.A. (1975) The Concept of a Linguistic variable and its application to approximate reasoning.– Information sciences, Vol.8, Is.3, P.50.