Заходи запобігання резонансних перенапруг в магістральних електричних мережах
Основний зміст сторінки статті
Анотація
В сучасних магістральних електричних мережах використовуються перш за все структурні заходи зниження та запобігання резонансних перенапруг, які пов’язані зі зміною робочої схеми та переходом від анормального режиму до нормального. Але при необхідності можуть бути використані спеціальні пристрої або налаштування за критерієм зменшення перенапруг, які були встановлені з іншою метою. В той же час, резонансні перенапруги в лінії електропередач надвисокої наруги під час однофазного автоматичного повторного включення зумовлені резонансом струмів, внаслідок чого вплив на цей вид перенапруг можливий завдяки зміні параметрів елементів, що підключені паралельно до повітряної лінії. До них, зокрема, належать індуктивності компенсаційного та однофазного шунтувального реактору. В даному випадку критерієм виникнення перенапруг є резонансна довжина лінії, при якій повністю виконується умова резонансу струму.
Бібл. 5, рис. 1.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Dorozhko L.I., M. S. Libkind (1977), “Reactors with a transverse magnetization”. M.: Energiya. P. 177. (Rus)
Intelligent power systems: the elements and modes. Pod obsch. red. akad. NAN Ukrainyi A.V. Kirilenko. Institut elektrodinamiki NAN Ukrainyi. – K.: In-t elektrodinamiki Nan Ukrainyi. 2014. – P. 408. (Rus)
Kuznetsov V.H. (2013), “Investigation of transposition EHV transmission lines on abnormal overvoltage”. V.H. Kuznetsov, Iu.I. Tuhai, V.V. Kuchanskyi. Tekhnichna Elektrodynamika. Vol.6. pp.51–56. (Ukr)
Kuzmicheva K.N. (1985), “The star overvoltage arresters for the reactor connections of 500 kV”. Elektricheskie stantsii. Vol. 9. pp.15–18. (Rus)
Cheng C.P. (2010), “Simulation of resonance overvoltage during energization of high voltage power network”. Proceedings of International Conference on power Systems transients IPST 2003 in New Orlean. USA, October 9–13. pp. 71–75