Об'єктивне і суб'єктивне оцінювання якості мовленнєвих і музичних сигналів, підданих фазовим спотворенням
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Недавні попередні дослідження показали, що для слухової системи людини фазові спотворення музичних сигналів є прийнятними, якщо максимальна різниця групових часів затримки тракту в області високих і низьких частот не перевищує 70 мс. Для мовленнєвих сигналів ця величина є меншою й близькою до 50 мс. У даній роботі отримано більш точні суб'єктивні оцінки залежності якості мовлення і музики від різниці часів групової затримки. Крім того, побудовано карти відповідності результатів об'єктивного і суб'єктивного оцінювання якості спотворених сигналів. Показано, що за певних умов такі карти мають виражений нелінійний характер.
Бібл. 7, рис. 7, табл. 1.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Didovskiy, V., Didovskaia, M. and Prodeus, A. (2008). Acoustic assessment of speech communication channels. Monograph, K.: Imex-Ltd, P. 420. (Rus)
Martin, R., Heute, U. and Antweiler, C. (Ed.) (2008). Advances in Digital Speech Transmission, John Wiley & Sons Ltd, England, P. 572.
Blauert, J. (1978). Group delay distortions in electroacoustical systems. J. Acoust. Soc. Am., vol.63, No.5, Pр. 1478–1483.
Prodeus, A., Pylypenko, K., Kalyuzhny, A. and Bartenev, S. (2015). Assessment of the impact of sys-tem phase response non-linearity on the speech signals quality. Electronics and Communications, Vol.20, No. 2(85), Pр.33–40. (Rus)
Prodeus, A. and Bogdanova, N. (2015). Evaluation of the effect of phase frequency response non-linearity of the music signals quality. Electronics and Communications, Vol. 20, No. 4(87), P. 29–35. (Rus)
Perceptual Evaluation of Speech Quality (PESQ) (2005), ITU-T Recommendations P.862, P.862.1, P. 862.2. Version 2.0.
Cote, N. (2011). Integral and diagnostic intrusive prediction of speech. Springer-Verlag Berlin Heidel-berg, P. 267.