Методика розрахунку передатних характеристик п’єзокерамічного перетворювача у режимі випромінювання ультразвукових хвиль. Частина 2. Розрахунок коефіцієнта механоакустичного перетворення в режимі збудження нормальних хвиль Лемба
Основний зміст сторінки статті
Анотація
На основі спільного рішення задачі про збудження нормальних хвиль Лемба системою об'ємних і поверхневих навантажень побудована математична модель електроакустичного перетворювача з дисковим п'єзоелектричним елементом, механічний контакт якого з ізотропною пластиною здійснюється через шар узгоджуючої рідини. Показано, що при односторонньому доступі до пластини однаково ефективно збуджуються як симетричні, так і асиметричні хвилі Лемба. Встановлено, що радіальний розмір області механічного контакту істотно впливає на ефективність збудження ультразвукових коливань заданої довжини хвилі. Введено і дано тлумачення фізичного змісту поняття «хвильова характеристика перетворювача». Виконано дослідження кінематичних характеристик симетричних і асиметричних хвиль Лемба. Показано, що перетворювач з диском невеликого, порівняно з товщиною пластини, діаметра, ефективно збуджує першу симетричну і першу асиметричну хвилі Лемба, які в сукупності своїй утворюють поверхневу хвилю типу хвилі Релея Вищі нормальні хвилі Лемба мають на порядок менші рівні що, формує на електричному виході приймача ультразвукових хвиль шумоподібний сигнал.
Бібл.4, рис.7.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Petrishchev O. N, Sharapov V. M, Romanyuk M. I, Sotula Zh. V. (2014), “Method for calculation of piezo-ceramic transducer transmission characteristics in the mode of ultrasonic waves radiation. Part 1”. Electronics & Communications. Vol. 19, No. 4(81). Pp. 67-82. (Rus)
V. Nowacky. (1975), “Theory of Elasticity”. M.: Mir, P. 873. (Rus)
Grinchenko V. T., Myleshko V. V. (1981), “Harmonic Waves in elastic bodies”. Kiev: Naukova Dumka, P. 283. (Rus)
Petrishchev O. N. (2007), “Electromagnetic excitation of the metal sheets radially propagating of Lamb waves. Actual aspects of the physical and mechanical researches. Acoustics and Waves”. Kiev: Naukova Dumka, Pp.259 – 273. (Rus)