Комп’ютерний протиаварійний тренажер диспетчерів об’єднаної енергосистеми України
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Мета дослідження – формування структури комп’ютерного протиаварійного тренажера диспетчерів ОЕС України. Метод дослідження – імітаційне комп’ютерне моделювання електроенергетичних систем (ЕЕС). Розроблено структуру КПТД з використанням розрахунків динаміки після великих збурень за допомогою ПК АВР-74 і віртуальних структур відображення післяаварійних режимів ОЕС на віддалених клієнтських моніторах корпоративної мережі НЕК «Укренерго» засобами повнофункціонального режимного тренажера ПОРТ. Використання тренажера продемонстровано на прикладі тренування диспетчерів ОЕС України на тему «Балансування режиму після роботи автоматики розвантаження електростанції при вимиканні лінії електропередачі в перетині ОЕС України Захід-Вінниця».
Бібл. 3, рис. 7.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
V. N. Avramenko, V. A. Gurieiev and T. M. Hurieieva, «Metodika i programmnyie sredstva dlya protivoavariynogo obucheniya dispetcherskogo personala OES Ukrainyi [Methodology and software for the emergency training dispatcher staff of United Power System of Ukraine],» Electric networks and systems, no. 2, pp. 14-20, 2016.
V. N. Avramenko, V. A. Krylov, P. A. Chernenko и V. L. Pryhno, Matematicheskie modeli i programmnyie sredstva dlya resheniya zadach avtomatizirovannogo dispetcherskogo upravleniya energosistemami [Mathematical models and software tools for solving problems of automated supervisory control of power systems], Kyiv: Institut Elektrodinamiki Nationalnoi Akademii Nauk Ukrainy, 2012, p. 303.
"Moodle Pty Ltd (AU)," [Online]. Available: https://moodle.org/. [Accessed 24 09 2015].