Використання вейвлет-перетворень Хаара та ОБ при аналізі сигналів
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У даній статті представлені два математичні методи дискретного вейвлет-перетворення: вейвлет-перетворення Хаара та вейвлет в орієнтованому базисі, принцип яких полягає у використанні масштабованих та зсунених базисних функцій. Були розраховані коефіцієнти апроксимації та деталізації вищезазначених методів. Доведено переваги вейвлет-перетворення в орієнтованому базисі, яке дозволяє отримати більше інформації про досліджуваний сигнал за меншу кількість кроків розкладання та з меншими обчислювальними витратами.
Бібл. 5, рис. 7
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Emmanuel Eificher; Barry Jervis, Tsifrovaya obrabotka signalov [Digital Signal Processing], Moscow, St. Petersburg, Kiev: Williams, 2004.
Peterhery, Yu. S.; Zhykov, V. Ya.; Tereshchenko, T. O., Intelektualnyie sistemyi obespecheniya energosberezheniya zhilyih domov [Intelligent Systems for Energy Saving of Residential Buildings], Kyiv: Avers, 2008, p. 258.
Zhukov, V. Ya.; Tereshchenko, T. A.; Peterherya, Yu. S., Preobrazovaniya diskretnyih signalov na konechnyih intervalah v orientirovannom bazise [Transformation of discrete signals on finite intervals in an oriented basis], Kyiv: Avers, 2004, p. 274.
Dermin, I. M.; Ivanov, O. V.; Nechitaylo, V. A., «Veyvletyi i ih ispolzovanie [Wavelets and Their Use],» Uspekhi Fizicheskikh Nauk, т. 171, № 5, pp. 465-501, 2001.
Geranin, V. O.; Pisarenko, L. D.; Ruschytsky, Ya. Ya., TeorIia veivletIv z elementami fraktalnogo analIzu, Kyiv: UFRU UkrISTEI, 2002, p. 364.