Оцінка загасання, що вноситься п'єзоелектричним перетворювачем при вимірюваннях коефіцієнтів поглинання енергії ультразвукових коливань у пружних середовищах
Основний зміст сторінки статті
Анотація
На прикладі стандартного методу вимірювання коефіцієнтів загасання ультразвукових хвиль розглядається актуальне для сучасної акустотехніки питання про вплив вимірювального приладу на результати вимірювання . Показано, що при обробці результатів вимірювання в обов'язковому порядку необхідно враховувати передавальні характеристики використовуваного ультразвукового перетворювача. Ігнорування цієї вимоги може привести до грубих помилок, які можуть скласти основу для помилкових висновків щодо якісних характеристик досліджуваного матеріалу. Останнє переконливо показано на модельному прикладі.
Бібл. 6, рис. 11.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Racah G. Determinazione del numero dei tensori isotropi independenti di rango n. - Rend. Acad. Linc. 1933. 6. 17. P. 386 - 389. (Ital)
Novatskiy V. (1975), «Theory of Elasticity». Moscow, Mir. P. 872. (Rus)
Novatskiy V. (1986), «Electromagnetic effects in solids». Moscow, Mir. P. 160. (Rus)
Papadakis E. (1970), “Ultrasonic attenuation due to scattering in polycrystalline media”. Physical Acoustics. Vol. IV, Ch.B. “Application of physical acoustics in quantum physics and solid state phys-ics” Moscow, Mir. Pp. 317 – 381. (Rus)
Truell R., Elbaum C., Chick B. (1972), “Ultrasonic Methods in Solid State Physics”. Moscow, Mir. P. 307. (Rus)
A.P. Babichev, N.L. Babushkina, A.M. Bratkovskiy and others (1991), “Physical quantities. Directory”. Moscow, Energoatomizdat. P. 1232. (Rus)