Спектрально-часовий аналіз голосних звуків і сигналів викликаної отоакустической емісії вуха людини
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У роботі описана математична модель середнього вуха людини на основі пов'язаних контурів. З її допомогою обчислені значення парціальних частот середнього вуха.
Досліджено взаємозв'язок парціальних частот середнього вуха людини з формантного частотами голосних звуків і резонансними частотами сигналів затриманої викликаної отоакустической емісії вуха людини в нормі.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Фант Г. Акустическая теория речеобразования. –М.: Наука, 1964. –284 с.
Фланаган Дж.Л. Анализ, синтез и восприятие речи: Пер. с англ./ Под. ред. А.А. Пирогова. –М.: Связь, 1968.- 394 с.
Найда С.А. Математическая модель среднего уха человека // Электроника и связь. - 2002. -№15. -С.49-50.
Найда С.А. Формула середнього вуха людини в нормі. Відбивання звуку від барабанної перетинки // Акустичний вісник.-2002.-№ 3.- С.46-51.
Найда С.А. Об акустических резонансах речевого и слухового трактов и их корреляции // Электроника и связь. –2002. -№ 16.-С.56- 58.
Kemp D.T. Otoacoustic emissions, their origin in cochlear function, and use// British Medical Bulletin.-2002. - V.63. -P.223-241.
Соколов Ю.К., Базаров В.Г., Лимар Б.Я., Радченко А.И., Цыбулько А.И. Аудиометрия
по вызванной отоакустической эмиссии и перспективы ее использования в диагностике заболеваний преддверноулиткового органа/// Журнал вушних, носових і горлових хвороб. – 1990. -№ 2. – С.38-45