Вибір типу порогу для стиснення речових сигналів
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Розглянуто типи порогів, які використовуються для стиснення мовних сигналів. Показано, що якість відновленої мови безпосередньо залежить від вибору характеристики порігування. Дано математичний опис спектрального складу сигналу, підданого порогуванню, виявлено його зв'язок з величиною порога та розрахований коефіцієнт нелінійних спотворень. Побудовано графіки виявлених залежностей, яким можна судити про вибір типу та величини порога
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
O. Shelukhin, N. Lukyantsev, Digital processing and transmission of speech, Moscow: Radio and communication, 2000, p. 456.
G. Rozorinov and F. Kolokoltsev, “Companding of speech signals for digital transmission over bandwidth-limited channels”, Bulletin of the Sovereign University of Information and Communication Technologies, vol. 4, no. 2, pp. 73–79, 2006.
E. Fedorov, Models and methods for converting speech signals, Donetsk: NordPress, 2006, p. 260.
M. C. Recchione, “The Enhanced Variable Rate Coder: Toll quality speech for CDMA”, International Journal of Speech Technology, vol. 2, no. 4, pp. 305–315, May 1999, DOI: 10.1007/BF02108646
J. Thiemann, Acoustic Noise Suppression forSpeech Signals using Auditory Masking Effects, Montreal: McGill University, 2001, p. 83.
V. Dyakonov and I. Abramenkova, MATLAB. Signal and Image Processing: Specialdirectory, St. Petersburg: Peter, 2002, p. 608.
S. Malla, Wavelets in signal processing, Moscow: Mir, 2005, p. 671.