Дослідження впливу низькочастотного ультразвуку на значення електричних характеристик біологічно активних точок
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У роботі обґрунтовується з погляду доказової медицини, терапевтична ефективність ультразвукової фонопунктури Об'єктивним критерієм доцільності застосування фонопунктури є ступінь зміни електрошкірного опору точок акупунктури. Значення ЕКС вимірювали за допомогою методу Накатани, а точки акупунктури озвучували низькочастотним ультразвуком терапевтичної інтенсивності. Дотепер вплив на електричні характеристики акупунктурних точок низькочастотного ультразвуку не вивчався. Це характеризує новизну результатів цього дослідження. Аналіз результатів обстеження показує ефективність запропонованої методики та свідчить про доцільність застосування низькочастотного ультразвуку в пунктурної фізіотерапії.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
V. Ulashchik, “Opportunities, problems and prospects for the development of modern physiotherapy”, Medical News, no. 1, pp. 11–20, 1995.
V. Ulashchik, Essays on general physiotherapy, Minsk: Science and technology, 1994, p. 200.
V. Lysenyuk, V. Fadeev, and O. Golovchanskii, Reflexology, K.: Hodak, 2002, p. 132.
V. Bogolyubov and G. Ponomarenko, Generalphysiotherapy, M.: SPb., 1998, p. 312.
I. Samosyuk, V. Paramonchik, and T. Zachatko, Physiotherapeutic and physio-puncture methods and their practicalapplication (educational manual), Kyiv, 2003, p. 334.
Methods and technical means of reflexotherapy and diagnostics. Interuniversity. Sat. scientific trov, State. com. RSFSR for science and high school. Tver Polytechnic in-t., Tver, 1991, p. 87
I. Samosyuk, V. Lysenyuk, and Y. Limansky, Non-traditional methods of diagnostics and therapy, K.: Health, 1994, pp. 174–205.
Y. Markov, Reflexology in modern medicine, St. Petersburg: Science, 1992, pp. 129–146.
A. Sivakov, “The use of ultrasoundfor impact on acupuncture points”, Journal "Medical News", no. 12, pp. 23–26, 1997.
V. Akopyan and Y. Ershov, Fundamentals of the interaction of ultrasound with biologicalobjects, M.: Bauman MSTU Publishing House, 2005, p. 224.
I. Samosyuk and V. Lysenyuk, Acupuncture. Encyclopedia, M.: AST - Press, 1994, p. 541.
V. Ulashchik and A. Chirkin, Ultrasonic therapy, Minsk: Belarus, 1993, p. 249.
I. Samosyuk, Guidelines for electroacupuncture diagnostics (Nakatani Test), Kyiv, 2002, p. 195.
D. Sepetliev, Statistical methods in scientific medical research, M.: Medicine, 1968, p. 419.
V. Ulashchik, “Low frequency ultrasound:effect on the body, therapeutic useand research perspectives”, Health care, no. 7, pp. 45–47, 2000.