Дослідження характеристик п’єзоелектричних трансформаторів
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Проведено комплексне вивчення п'єзоелектричних трансформаторів, що є перспективним, але відносно непоширеним класом електронних приладів. Виконано моделювання п'єзоелектричного трансформатора за допомогою програмного пакету OrCAD. Отримані амплітудно-частотна, фазочастотна характеристики, залежності вхідного струму та фазового зсуву між вхідними струмом та напругою від частоти, залежності коефіцієнта трансформації від частоти та опору навантаження. Проведено аналіз отриманих характеристик, показано переваги перетворювальних пристроїв на основі п'єзотрансформаторів та запропоновано рекомендації щодо їх ефективного використання.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
A. Erofeev, G. Danov, and V. Frolov, Piezoceramic transformers and theirapplication in radio electronics, Moscow: Radio and communication, 1988, p. 128.
Rosen C.A., Analysis and Design of Ceramic Transformer and Filter Elements, Ph.D. Dissertation, Electrical Engineering Dept., Syracuse University, Aug. 1956
V.M. Sharapov, I.G. Minaev, Yu.Yu. Bond-Renko, T.Yu. Kisil, M.P. Musienko, S.V. Rotge, I.B. Chudaeva, Piezoelectric transducers, Cherkasy: ChSTU, 2004, p. 435.
V. Lavrinenko, Piezoelectric transformers, Moscow: Energy, 1975, p. 112.
R. Dzhagupov and A. Erofeev, Piezoelectronic devices of computer technology, monitoring and control systems: Handbook, St. Petersburg: Politekhnika, 1994, p. 608.
B. Jaffe, W. Cook, and G. Jaffe, Piezoelectric ceramics: Transl. from English, Moscow: Mir, 1974, p. 288.
I. Kartashev and N. Marchenko, Piezoelectric current transformers, Kyiv: Technology, 1978.