Експериментальне визначення основних характеристик ультразвукових діагностичних приладів Д - типу
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У статті розглянуто засади дослідження основних експлуатаційних характеристик ультразвукових діагностичних приладів: глибини зондування; швидкості кровотоку; радіальної роздільної здатності. Наводяться дані експерименту, отримані на стенді, що дозволяє за потреби в клініках, в лабораторних умовах проводити дослідження не на біологічному об'єкті – людині, а на відповідних моделях. Наприклад, замість кровоносних судин - на трубопроводах різного діаметра, виконаних з полістиролу, через які зі змінними швидкостями пропускаються різні рідини, близькі до акустичного опору з кров'ю. Результати дослідження можуть бути використані у діагностиці при конструюванні ультразвукових перетворювачів, датчиків
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
G. Nikolaev and V. Loshilov, Ultrasound technology in surgery, Moscow: Medicine, 1980, p. 272.
K. Hill, Application of ultrasound in medicine, Moscow: Medicine, 1989, p. 386.
P. Atkinsonson and Y. Woodcock, Doppler Ultrasoundand its in clinical Measuzement, London: Akademik Press, 1982, p. 288.
G. Kayko, Acoustic waves, Moscow: Mir, 1990, p. 246.
V. Lishchuk, “Model of a vessel from series-connected elementary modulesvascular area”, Clinical physiology of blood circulation, no. 4, pp. 63–71, 2007.
V. Filimonov, D. Nalivayko, V. Raitses, and V. Shevchuk, Normal physiology, Kyiv: Health, 1994, pp. 244–379.