Шляхи збільшення корисного об'єму стеганоконтейнера за рахунок штучного «зашумлення»
Основний зміст сторінки статті
Анотація
На основі існуючих підходів до застосування стеганографії з різними контейнерами був здійснений досить докладний аналіз кожного методу, з використанням відповідного контейнера та визначення його слабких і сильних сторін. Проведено дослідження щодо впливу наявності в початкових контейнерах шумових складових і оцінка збільшення пропускної здатності каналу за рахунок штучного внесення шумової складової у вихідне зображення. Наведено загальну схему організації стеганоканалу шляхом попередньої корекції файлу контейнера, обчислення побітовіої різниці між вихідним файлом та його модифікацією з вкладенням прихованої інформації. Зроблено висновки та рекомендації щодо використання і вибору найбільш оптимального методу залежно від поставленої задачі. Бібл. 4, рис. 2, табл. 3.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
V.G.Gribunin, I.N.Okov, I.V.Turintsev (2002), «Digital steganography». M. Solon Press, P. 272. (Rus)
G.F.Kohanovich, A.Y. Puzyrenko (2006), «Computersteganography». MK-Press, Kiev, P. 284. (Rus)
G.V.Kugushina, Y.G.Savchenko (2012), «Using tools in Photoshop to organize a secret information exchange», News of DUІKT, vol. 10, No 4, pp. 24-28. (Rus)
Gary C. Kessler, Null Ciphers (2004), «An Overview of Steganography for the Computer Forensics Examiner». Forenic Science Communications, Vol. 4, No 5, P. 27.