Радіаційна стійкість кремнієвого фотоперетворювача
Основний зміст сторінки статті
Анотація
В даній роботі представлені результати розробки та проведення дослідження кремнієвих сонячних елементів космічного затосування. У сфері розробки енергосистем для космічних апаратів зараз активно розвиваються сонячні елементи на основі А3В5 багатошарових структур, проте для невисоких орбіт 700 – 800 км, доцільним залишається застосування кремнієвих сонячних елементів. Дослідження на радіаційну стійкість проводились на сонячних елементах із структурою n+ - p – p+. Кремнієві сонячні елементи піддавались опроміненню електронами з енергію 7МеВ. Щільність потоку прискорених електронів складала 3,0E+8 см-2с-1 в атмосфері. Накопичена доза радіації складала 100 крад (Si). Отримані результати порівнювались із попередніми експериментами проведеними в лабораторії. Бібл. 5, рис. 1, табл. 1.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
A. Luque, Steven Hegedus. (2003), Handbook of Photovoltaic Science and Engineering. England. John Wiley & Sons Ltd, The Atrium.
Tom Markvart, Luis Castaner. (2003), Photovoltaics Fundamentals and Applications. Oxford: Elsevir.
M. Yamaguchi. (1995), Radiation resistance of compound semiconductor solar cells. Journal of Applied Physics 78, Pp.1476-1480.
(2006), Datasheet Silicon Solar Space Cell S32, Heilbronn: Azur Space Solar Power GmbH.
(1993), European Space Agency. The radiation design handbook. European Space Agency. Noordwijk, the Netherlands, ESA, ESTEC.