Використання графічного програмування для організації аналізаторів спектру комбiнованого типу
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Для створення проекту широкосмугового аналізатора спектру комбiнованого типу в діапазоні звукових частот застосовано основні принципи графічного програмування середовища LABVIEW. Частотні канали аналізатора подано в традиційному для акустичних вимірювань виді – у вигляді октавних, напівоктавних та третино октавних фільтрів. В кожному частотному каналу передбачається обчислення спектру шляхом швидкого перетворення Фур`є в межах смуги, що визначена цим каналом.
В проекті передбачена система калібрування та налаштування аналізатора з використанням тонального та шумоподібного калібруючих сигналів, а також передбачена можливість індикації результатів в лінійному та логарифмічному масштабі.
Бiбл. 4, рис. 1.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Taranov, E. O., Tyurin, A. M., Stashkevich, A. P. (1972). Hydroacoustic mea-surements in oceanology. Hydrometeoisdat. P. 326. (Rus)
Didkovskyi V. S., Korzhik O. V., Leiko O. G. (2010). Noises and vibrations: Text-book/ Didkovskyi V. S., Korzhik O. V., Leiko O. G. TOV Imeks LTD. P. 336. (Ukr)
The application of the Brüel and Kjaer measuring systems to acoustic noise measurements. (1971). Copenhagen: Brüel & Kjaer. P. 224.
Digital processing of signals in LabView: train aid / under a release of Fedosov V. P. (2007). DMK Press. P.456. (Rus)