Система реєстрації, обробки і аналізу сигналу поверхневої міографії
Основний зміст сторінки статті
Анотація
В роботі запропоновано архітектуру програмно-апаратного комплексу для реєстрації сигналу поверхневої електроміографії (ЕМГ) на основі плати збору даних NI USB 6009 під управлінням спеціалізованого програмного забезпечення в середовищі LabVIEW. Спроектовані в роботі електронні схеми інструментального підсилювача і фільтрів нижніх та верхніх частот дозволяють реєструвати сигнал ЕМГ з достатньо високим для подальшої обробки співвідношенням сигнал – шум за умови використання програмних засобів фільтрації із бібліотек LabVIEW. Отримані в роботі експериментальні результати підтверджують можливість створення системи реєстрації сигналу ЕМГ за запропонованою авторами структурною схемою. Відкрита гнучка архітектура системи надає можливість для наступного її вдосконалення як в апаратній, так і в програмній частинах. В роботі проаналізовано структуру автономної системи обробки і аналізу сигналів поверхневої ЕМГ на основі демонстраційної плати STM32F3 Discovery.
Бібл. 6, рис. 4.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Geethanjali, P., Krishna Mohan, Y., Bhaska, P. (2013). A Low-cost EMG-EOG Signal Conditioning System for Brain Computer Interface Applications. International Journal of Engineering and Technology. Vol 5, №3, 2013. p.p. 2268-2271.
Andrea, M., Campanini, I. (2010). Technical Aspects of Surface Electromyography for Clinicians. The Open Rehabilitation Journal, №3. p.p. 98-109.
Thongpanja, S., Phinyomark, A., Phukpattaranont, P., Limsakul, C. (2011). A Feasibility Study of Fatigue and Muscle Contraction Indices Based on EMG Time-dependent Spectral Analysis. I-SEEC 2011, №32. p.p. 239 - 245.
Raisy, C. D., Sharda, Vashisth, Ashok, K. Salhan. (2013). Real Time Acquisition of EMG Signal and Head Movement Recognition. International Journal of Computer Applications, Vol 73, №1. p.p.19-22.
Yiu, Joseph. (2007). The Definitive Guide to the ARM Cortex-M3. ELSEVIER, Р. 330.
Evdokimov, Yu. К., Lindval, V. R., Stcherbakov, G. I. (2007). LabVIEW for radioengineer: from a virtual model to a real device. Practical guide for working in LabVIEW. DMK Press, Р. 400. (Rus).