Дослідження характеристик силових полів джерел пружних хвиль в оптично прозорих п'єзоелектричних кристаллах
Основний зміст сторінки статті
Анотація
За допомогою інтегральних перетворень Ханкеля отримано і досліджено рішення граничної задачі про електричне поле, яке створюється в обсязі анізотропного за діелектричною проникністю п'єзоелектричного кристала кільцевим електродом, що знаходиться на його поверхні. Визначено та досліджено поверхневі та об'ємні щільності сил Кулона, які створюються електричним полем кільцевого електрода в Z - зрізі ніобата літію. Показано, сили Кулона, які деформують п'єзоелектричний кристал, існують в кінцевому обсязі обмеженому напівсферою, радіус якої не перевищує двох, максимум трьох, зовнішніх радіусів кільцевого електрода. Визначено скалярний і векторний потенціали поля сил Кулона, що дозволяє оцінити вклади об'ємних сил в енергетику збуджуваних поздовжніх і поперечних хвиль.
Бібл. 7, рис. 4.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Royer, D., Dieulesaint, E. (2000). Elastic Waves in Solids. V. II. Generation, Acousto-optic Interaction, Applications. Berlin – Heidelberg: Springer-Verlag, P. 446.
Bohdan, A. V., Mikheeva, A. N, Petryschev, O. N. (2015). Principles of acousto-optical cells mathe-matical modeling. Electronics and communications. Vol. 20, No 2, pp. 46 – 57. (Rus)
Kamke, E. (1976). Handbook on ordinary differential equations. Мoscow, Nauka. P. 576 . (Rus)
Koshlyakov, N. S., Gliner, E. B., Smirnov, M. M. (1970). Partial differential equations of mathematical physics. Мoscow, Vysshaya shkola. P. 710 . (Rus)
Novatskiy, V. (1986). Electromagnetic effects in solids. Мoscow, Mir. P. 160. (Rus)
Petrishchev, O. N. (2012). Harmonic oscillations of piezoceramic elements. Harmonic oscillations of piezoelectric elements in a vacuum and the method of resonance-antiresonance. Kiev, Avers. P. 299 (Rus)
Tamm, I. E. (1976). Fundamentals of the theory of electricity. Мoscow, Nauka. P. 616. (Rus)