Спектральні методи обробки біотелеметричної інформації
Основний зміст сторінки статті
Анотація
В даній статті розглянуто спектральні методи обробки біотелеметричної інформації із застосуванням перетворення дискретних функцій в орієнтованому базисі (ОБ). Як приклад обробки біотелеметричної інформації розглянуто аналіз пульсограм. Запропоновано спосіб класифікації пульсограм за їх ОБ-спектрами. Пульсограма, що досліджується, відноситься до одного з відомих шаблонів за значенням коефіцієнта подібності. Для експрес-аналізу форми пульсограми (норма чи ні) запропоновано застосування узгодженого фільтра, кінцевою імпульсною характеристикою якого є функція зворотного ОБ-перетворення. Показано переваги в швидкодії як при класифікації пульсограм, так і при експрес-діагностиці стану людини у порівнянні з відомими методами.
Бібл. 3, табл.2, рис. 2.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Zhujkov V.Ya., Tereshchenko T.A., Petergerya Yu.S. (2003) Preobrazovaniya diskretnyh signalov na konechnyh intervalah v orientirovannom bazise – K.: Avers, 2003. – 274 p. (Rus)
Muzhyts'ka N. V., Nikitchuk T. M., Tymchyk H. S. (2011) Ekspres-diahnostyka za pul'sohramamy z vyko-rystannyam metodu fazovoyi ploshchyny // Visnyk ZhDTU: tekhnichni nauky. — 2011. — # 4 (59). — P. 66—70
Desova A. A., Legovich Yu. S., Razin O. S. (2006) Printsipyi formirovaniya diagnosticheski znachimyih priznakov ritmicheskoy strukturyi pulsovogo signala // Problemyi upravleniya., 2006, vyipusk 1, S. 69–75. (Rus)