Спосіб експрес-контролю норми акустомеханічної системи середнього вуха людини і комп'ютерний вушний ехоскоп для його реалізації
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Запропоновано новий спосіб контролю норми системи середнього вуха людини і комп’ютерний вушний ехоскоп для його реалізації. В основу способу покладено вимірювання коефіцієнта відбивання звукового імпульсу від барабанної перетинки як функції частоти, і перетворюванні його в безрозмірний параметр - фактор норми. Вушний эхоскоп, на відміну від існуючих акустичних імпедансометрів, дає змогу оцінювати стан слухової системи не тільки якісно, але і кількісно.
Бібл. 9, рис. 3.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
D. H. Keefe, Fei Zhao, S. T. (2003), “Ear-canal acoustic admittance and reflectance effects in human neonates. I. Predictions of otoacoustic emission and auditory brainstem responses”. Neely [and etc.]. JASA. V.113, No1. P.389-406.
Umberto Cotrona. (1989), “Understanding impedance measurement. Denmark”. Umberto Cotrona. Oti-con.
Lysenko O.M. (2002), “Modern methods and tools for the study of human hearing”. Кiev: KVIC, p. 176. (Ukr)
Lisovskiy V.A., Eliseev V.A. (1991), “Hearing instruments and apparatus”. Мoscow: Radio I svyaz, p. 192. (Rus)
Sokolov Y. К., Sokolova O. V. (1997), “American Audiology - good example for Ukraine”. Audiolog-ichnyi visnyk. Vol.18, No 2. (Ukr)
Kemp O. T. (1978), “Stimulated acoustic emissions from within the human auditory system”. Journal of the Acoustical Society of America. Vol.64, No 5. Pp.1386-1391.
Naida S. А. Didkovskiy V.S. (1998), “Recent research directions in the field of engineering acoustics”. Electronics and Communications. No 4. P.3. pp.608-612. (Rus)
Naida S. А. (2002), “Formula of a middle ear of the person in norm. Sound reflection from an ear-drum”. Acoustic messenger. No 3. Pp.46-51. (Ukr)
Gelfand A.S. (1984), “Hearing: an introduction to psychological and physiological acoustics”. Tr. From eng. Edited by O.K. Fedorova. Мoscow Medicina. P. 350. (Rus)