Особливості пошуку точки максимальної потужності сонячної батареї методами холостого ходу і короткого замикання
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Проаналізовано основні методи пошуку точки максимальної потужності сонячної батареї. Показано, що найпростішими і достатньо ефективними є методи короткого замикання і холостого ходу. Основним їх недоліком є зменшення вихідної потужності сонячної батареї, що викликано відносно широким діапазоном можливого знаходження точки максимальної потужності як за струмом, так і за напругою при зміні зовнішніх умов (потужності сонячного випромінювання, температури), а також опору зовнішніх втрат сонячної батареї. Проаналізовано вплив зазначених факторів на положення точки максимальної потужності і дано рекомендації щодо їх врахування при виборі положення точки максимальної потужності. Показано, що при використанні імпульсних регуляторів для узгодження сонячної батареї з навантаженням, робочу точку сонячної батареї доцільно вибирати лівіше від точки максимальної потужності.
Бібл. 5, рис. 5.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
R. Faranda, S. Leva. (2008), “Energy comparison of MPPT techniques for PV Systems”. Wseas transactions on power systems. Issue 6. Vol. 3. Pp. 446-455.
D.P.Hohm, M.E.Ropp. (2000), “Comparative study of maximum power point tracking algorithms using an experimental, programmable, maximum power point tracking test bed”. Proc. Photovoltaic special-ist conference. Pp. 1699-1702.
S. Leva, D. Zaninelli, R. Contino. (2007), “Integrated renewable sources for supplying remote power systems”. WSEAS Transactions on power systems. Vol. 2. № 2. Pp.41-48.
Andreev V.М. Grikhles V.A., Rumyantsev V.D. (1989), “Fotovoltavic transform of consetrating solar radiation”. L.: Nauka, р. 310. (Rus)
Romashko V.Y. (2013), “Load matching devices with electrical energy sources”. Energosberezhenie, energetica, energoaudit. Vol. № 7(113), p. 67-74. (Rus)