Управління системами збереження даних
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Розглянуті аспекти управління багаторівневими системами збереження даних (СЗД). Розроблені математичні моделі для задач кластеризації та управління ресурсами СЗД. Розроблені генетичний та евристичний алгоритми для розв’язання задачі розподілення ресурсів СЗД за критерієм мінімізації витрат на збереження даних. Наведені результати експериментальних досліджень ефективності алгоритмів для СЗД різних об’єктів при широкому діапазоні потреб користувачів у ресурсах збереження. Запропоновані рекомендації щодо використання запропонованих алгоритмів для розв’язання задачі управління СЗД в інформаційно-телекомунікаційних системах.
Бібл. 9, рис. 5, табл. 1.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Dubova N. (2005), “Business process management platforms.” Otkrytye sistemy. No.10. (Rus.)
Holland D. (1992), “Genetic algorithms”. V mire nauki. No.9 -10, Pp.32—40 (Rus.)
Orlov S. (2013), “SAN: unified and tiered storage” .LAN. Zhurnal setevyh reshenij. No.1 pp.38—40 (Rus.)
Pavlov O.A., Telenyk S.F. (2002), “Information technology and algorithmic in managing”. P. 344 (Ukr.)
State of the Data Center Survey: Global results. Symantec Corp. Sept. 2012. P. 12.
Telenyk S.F., Rolik A.I., Savchenko P.S., Bodaniuk M.E. (2011), “Controlled genetic algorithm for solving task of allocation virtual machines in data centers”. Visnyk ChDTU. No. 2., Pp.104—113 (Rus.)
Telenyk S.F., Rolik O.I., Bukasov M.M., Androsov S.A. (2010), “Genetic algorithms for solving re-source management data tasks in data centers”. Avtomatyka. Avtomatyzatsiia. Elektrotekhnichni kompleksi ta systemi. No.1 (25), Pp. 106—120 (Ukr.)
Telenyk S.F., Rolik O.I., Bukasov M.M., Sokolovskyi R.L. (2006), “Management system of corporate ICS”. Visnyk NTUU «KPI». Informatyka, upravlinnia ta obchysliuvalna tekhnika. K. «VEK+». No.45, Pp. 112—126 (Ukr.)
Zhukova S.A., Efimov I.N. (2007), “Corporate data storage optimization”. Mezhdunarodnyj zhurnal. Programmnye produkty i sistemy. No. 4. (Rus.)