Експериментальна перевірка існування магнітного поля, створюваного струмами зсуву конденсатора
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Проведено експеримент по перевірці гіпотези Максвелла про здатність струмів зсуву у вакуумі створювати магнітне поле. Розрахунки величин індукції магнітних полів, створюваних як струмами провідності, так і струмами зсуву, виконувалися із застосуванням закону Біо-Савара-Лапласса. Як датчики, що реагують на наявність магнітного поля, використовувалися трансформатори струму. Як джерело струмів зсуву застосовувалися дискові, плоскі повітряні конденсатори. Магнітне поле вимірювалося для порівняння над конденсатором і над сполучними проводами, а також між пластинами конденсатора. Частота струму в конденсаторах - 2 МГц, амплітуда напруги на пластинах - 120 В.
У підсумку експерименту, на графіку були представлені значення амплітуд магнітної індукції у залежності від розташування датчика, по відношенню до місця розташування конденсатора. Зазначені залежності були отримані аналітичними розрахунками й експериментальними вимірами для різного виду конденсаторів. Ураховувалися розподілені ємності на землю.
Гарний збіг розрахункових і експериментальних кривих продемонстрував існування незамкнутих струмів.
Результати експерименту показали, що струми зсуву, створювані кулонівськими полями, магнітних полів не утворюють.
Відзначено, що для остаточного судження про правильність гіпотези Максвелла, необхідно провести аналогічний експеримент, у якому джерелом струмів зсуву є вихрове електричне поле.
Бібл. 10, мал.3, табл.1.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Dukov V. M. (1975), [Electrodynamics]. M.: Vysshaja shkola, P. 248.
Iossel Y. Y. (1981), [Calculation capacitance]. Issue 2. Energoizdat, P. 288.
Nicholas V. V. (1964), [Theory of electromagnetic field]. М.: Vysshaja shkola, P. 385.
Purcell E. (1971), [Electricity and Magnetism]. М.: Nauka, P. 448.
Piskunov V. I. (2005), [Some Paradoxes of Maxwell's electrodynamics]. Electronics and Communications. No. 26. Pp. 83-88.
Piskunov V. I. (2006), [Electromagnetic properties of the physical vacuum]. К.: Avers. P.145.
Smirenin V. A. (1950), [Handbook of Electrical]. М.-Л.: Gosudarstvennoe jenergeticheskoe izdatel'stvo. P.785.
Forums CNews Experimental verification of magnetic field. INTERNET http://live.cnews.ru/forum/index/php?showtopic=69034
Zeng Qingping. The experiment to Negate Maxwell`s Theory. INTERNET http://www.electro-tech-online.com/custompdfs/2011/03/qingping2.pdf
Experiments to detect and study bias currents. INTERNET http://lectiricaleather/com/…/tok-smescheniya-v-vacume-eksperimenty pd.