Дослідження електронно-оптичних характеристик тріодної газорозрядної гармати з холодним катодом
Основний зміст сторінки статті
Анотація
В статті приводяться результати дослідження положення межі анодної плазми, яка впливає на геометричні параметри електронного пучка в тріодній гарматі високовольтного тліючого розряду з холодним катодом, як в безперервному, так і в імпульсному режимі роботи.
Для проведення досліджень використовувався експериментальний стенд, який дозволяв візуально контролювати розрядний проміжок тріодної електронної гармати, для чого анод і керуючий електрод виконувались прозорими. В експерименті використовувались прямокутні імпульси з регульованою частотою та тривалістю одиниці-десятки мс.
Дослідження показали, що при збільшенні струму розряду відбувається зменшення залежності положення межі анодної плазми від енергетичних параметрів гармати, що дозволяє здійснювати керування роботою гармати в режимі максимального струму без суттєвої зміни геометричних параметрів пучка електронів.
Бібл. 7, рис. 3.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Denbnovetsky S.V., Melnyk V.G., Melnyk I.V. (2003), [High voltage glow discharge electron sources and possibilities of its application in industry for realising of different technological operations], IEEE Transactions on plasma science,Vol. 31, no 5, pp. 987-993.
Denbnovetsky S.V, Melnik V.I., Melnik I.V., Tugay B.A. (1998), [Investigation of forming of electron beam in glow discharge electron guns with additional electrode. - XVIII-th International Symposium on Discharges and Electrical Insulation in Vacuum], Eindhoven, The Netherlands, Proceedings, vol.2. pp. 637-640.
Zavyalov M.A., Kreindel Y.E., Novikov A.A., Shanturin L.P. (1989), [Plasmennie procesi v technologicheskih electronnih pushkah]. M. Atomizdat, P. 256. (Rus).
Ladohyn S.V., Levytskyy N.I., Chernyavskyy V.B., Lapshuk T.V., Shmyhydean V.G., Kravchuk L.A., Gladkov A.S. (2007), [Electron-luchevaya plavka v lytejnom proyzvodstve]. K.: "Stal", P. 605. (Rus)
Melnik I.V., Tuhai S.B. (2011), [Issledovanie electron-opticheskih svoystv electrodnyh system vysokovoltnogo tleuschego razriada s uchetom polozhenia I formy granici anodnoy plasmy]. Electronics and Communications,no 2 (61), pp. 9 - 13. (Rus).
Rykalin N.N., Zuev I.V., Uglov A.A. (1978), [Osnovy electron lychevoy obrabotki materialov. M. Mashinostroenie], P.239. (Rus).
Tuhai S.B. (2012), [Doslіdzhennya energetichnih characteristic trіodnoi gazorozryadnoi Garmaty s holodnym cathodom]. Electronics and Communications, no 1 (66), p p. 9 - 12. (Ukr).