Про контрастно-частотну характеристику системи технічного зору, побудованої на КМОН- і ПЗЗ сенсорах зображення
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У процесі проектування системи технічного зору (СТЗ) , важливим кроком є вибір сенсора зображення і об'єктива, які б задовольняли поставленим вимогам до роздільної здатності . Роздільна здатність датчика зображення визначається по частотно-контрастній характеристиці (ЧКХ). У даній роботі запропоновано новий метод теоретичної оцінки ЧКХ , який базується на топологічних параметрах сенсора зображення і параметрах об'єктива. Мета цього методу полягає у створенні зручного інструменту для попереднього визначення роздільної здатності системи формування зображень на ранніх етапах проектування системи технічного зору. Основна ідея методу полягає в розгляді сенсора зображення з позиції вихідного сигналу сенсора і параметрів, що впливають на нього, таких як, параметри освітленості, оптичної системи, сенсора зображення. У даній роботі була представлена залежність ЧКХ для різних параметрів сенсора зображення і об'єктива. Цей метод дозволяє розрахувати роздільну здатність системи формування зображення в площині досліджуваного об'єкта, що значно підвищує інформативність даної характеристики в сенсі проектування СТЗ .
Бібл. 7, рис. 3, табл.1.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Djit´e I.,Magnan P, Estribeau M, Rolland G, et al. (2009), “Theoretical evaluation of MTF and charge collection efficiency in CCD and CMOS image sensors”. SPIE. Vol. 7427: Pp. 23-34.
Fliegel K. (2010), “Modeling and measurement of image sensor characteristics”. Radioengi-neering. December 2010. Vol. 13, No. 4. Pр. 27-34.
Hornberg A. (2010), “Handbook of Machine/ Alexander Hornberg”. Vision Wiley, VCH.
Shcherback I., Yadid-Pecht O. (2001), “CMOS APS MTF Modeling”. IEEE Trans. on Elec. Dev. December 2001. Vol.48, No.12. Pp. 2710-2715.
Starynska A., Terlecky O. (2014), “Filtration of Optical Signal in Machine Vision Systems based on Solid-state Image Sensor”. IEEE 34th conference ELNANO-2014/National technical university of Ukraine “Kyiv polytechnic insti-tute”. Kyiv, 2014. Pp.426-439.
V. Sukumar, H. L. Hess, K. V. Noren, G. Dono-hoe, Suat Ay. (2008), “Imaging System MTF-Modeling with Modulation Functions”. Industrial electronics: IECON 34th annual conference of IEEE. Pp. 1748-1753.
Orly Yadid-Pecht. (2000), “The Geometrical Modulation Transfer Function (MTF) - for dif-ferent pixel active area shapes”. Optical Engi-neering. Vol.39, No. 4. Pp. 859-865.