Взаємозв’язок нестабільності струму електромагнітної системи та прискорюючої напруги електронно-променевої гармати технологічного обладнання
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Розглянуто взаємозв’язок параметрів джерел електроживлення електронно-променевої гармати, який забезпечує умову необхідного фокусування та відхилення променю при зміні прискорюючої напруги. При аналізі заданого оптимального співвідношення між струмом котушки електромагнітної системи та прискорюючою напругою у вигляді нелінійної функції для визначеного типу пушки використана лінійна апроксимація цієї функції в робочому діапазоні прискорюючих напруг. Дослідження проведені з використанням імпульсного регулятора струму для живлення котушок та високовольтного секціонованого перетворювача в якості джерела прискорюючої напруги. Для отримання регулувальної характеристики згідно заданого оптимального закону керування струмом котушки в залежності від прискорюючої напруги у вхідний сигнал еталонної напруги регулятору введено постійну складову. Це дозволило отримати аналітичні співвідношення для розрахунку припустимої нестабільності прискорюючої напруги та максимальної напруги на секції джерела прискорюючої напруги при заданій нестабільності струму електромагнітної системи та заданих технічних параметрах гармати.
Бібл. 7, рис. 3.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Komarov, N. S.,Rudenko, Yu. V. (2002). Current source regulating characteristics for supplying of magnetic coil at vacuum technological installations. Tekhnichna Elektrodynamika. No2. Pp.19-24. (Rus)
Lipkovskiy, K. A.,Rudenko, Yu. V. (2010). Stabilizing regimes of output voltage at sectioned power supplies. Pratsi Instytutu Electrodynamiky Natsionalnoi Akademii Nauk Ukrainy. Vypusk 27. Pp.97 – 100. (Rus)
Rubtsov, V. P.,Scherbakov, A. V. (2014). Dynamic Characteristics Analysis of Beam Deflection Chan-nel at Electron-Beam Installation. Electrotekhnika. No. 2. Pp.30-34. (Rus)
Rykalin, N. N.,Zuyev, I. V., Uglov, A. A. (1978). Basis of Electron-Beam Material Processing. Mashi-nostroenie. P. 239. (Rus)
Nazarenko, O. K. (2013). Circuit Technique of Electron Bunch Current Control. Kyiv: Instytut Elec-trozvaryuvannya imeni E.O. Patona Natsionalnoi Akademii Nauk Ukrainy, P. 56. (Rus)
Chvertko, A. I., Nazarenko, O. K., Svyatskiy, A. M., Nekrasov, A. I. (1973). Equipment for Electron-Beam Welding. Kyiv: Naukova Dumka, P. 408. (Rus)
Komarov, N. S., Rudenko, Yu. V. (2009). High Voltage Power Supply for Electron-Beam Equipment. Patent UA # 85316. (Ukr)