Варіант методу симетрії при дослідженні коливань кругової пластинки з лінійно-змінною товщиною
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Розв’язана задача про власні вісесиметричні коливання кругової пластинки з лінійно-змінною товщиною через метод симетрій у новому варіанті його реалізації. Отримано рівняння частот та форм власних коливань для кільцевої вісесиметричної пластинки з жорстким закріпленням за внутрішнім контуром. Визначено перші три частоти та побудовано відповідні їм власні форми коливань пластинки. Показана гнучкість методу симетрій при розв’язанні задач теорії коливань для пластинок змінної товщини на прикладі нового варіанту його реалізації. Проілюстрована ефективність запропонованого підходу через порівняння відомих результатів та отриманих у роботі. Показано, зокрема, що ці результати є більш точними та достовірними у порівнянні з відомими. Бібл. 10, рис. 3, табл. 2.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Bitseno K.B., Grammel R. (1952), “Technicheskaja dinamika. Vol.2”. M. GITTL, P. 638. (Rus)
Gontkevich V.S. (1964), “Natural vibrations of plates and hulls: manual”. K. Naukova dumka, P. 288.(Rus)
Chronin D.V. (1970), “Teorija I raschet kolebaniy v dvigateljach letatelnich aparatov”. M. Mashinostroenie, P. 412. (Rus)
Коvalenko А.D. (1959), “Round plates with variable thickness”. M. Phismatgiz, P. 294. (Rus)
Gordon V.A., Brusova V.A. (2008) “Osesimmetrichnie deformacii krugloj plastinki peremennoj tolschiny s centralnim gestkim vklucheniem” Izvestija tulskogo gosudarsvennogo universiteta. Technicheskie nauki, No. 1, pp. 127-136. (Rus)
Starogilova O.V. (2013) “Issledovanie naprjagenno-deformirovannogo sostojanija tonkostennich elementov konstruksiy” Vestnik UGATU, Vol. 17, No. 4, pp. 38-43. (Rus)
Trapezon K.A. (2012) “Method of symmetries at the vibrations of circular plates of variable thickness” Electronics and Communications, No. 6, pp. 66-76. (Rus)
Trapezon K.A. (2012) “Generalized method of symmetries at the study of vibrations of resilient elements” Electronics and Communications, No. 2, pp. 31-34. (Rus)
Timoshenko S, Woinowsky-Krieger S. (1963), “Theory of plates and shells”. M. Phizmatgiz, P. 636. (Rus)
Abramovitz M, Stigan I. (1979), “Spravochnik po specialnim phinktsijam”. M. Nauka, P. 832. (Rus)