Спрощена модель тонкоплівкового резонатора для застосування у фільтрах високого порядку
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У роботі представлена розроблена авторами модель тонкоплівкового п'єзоелектричного резонатора з двома електродами, заснована на застосуванні багатоконтурних схем заміщення.Завдяки спрощеності структури, дана модель може бути легко інтегрована в більшість сучасних САПР і дозволить з високою точністю визначати вихідні характеристики резонатора у відносно широкому частотному діапазоні, що особливо важливо при моделюванні фільтрів високого порядку на базі резонаторів. Проведена верифікація моделі, що включає аналіз частотної залежності вхідного імпедансу у вузькому і широкому частотних діапазонах, а також дослідження узгодженості моделі при використанні різних матеріалів активного шару і електродів. Важливою перевагою запропонованої моделі є збільшення ефективності розрахунку та оптимізації складних схем із застосуванням великої кількості резонаторів за рахунок скорочення часу розрахунку. Бібл. 8, рис. 12, табл. 1.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Nelson A. et al. (2011), A 22μW, 2.0GHz FBAR oscillator. IEEE Radio Frequency Integrated Circuits Symposium (RFIC). Baltimore, MD: IEEE, Pp. 1–4.
Yakimenko Y. et al. (2014), Film bulk acoustic resonator finite element model in active filter design. Proceedings of the 37th International Spring Seminar on Electronics Technology (ISSE). Dresden: IEEE, Pp. 486–490.
Hashimoto K. (2009), RF Bulk Acoustic Wave Filters for Communications. 1 edition. London: Artech House Publishers, P. 275.
Ruby R. et al. (2001), Ultra-miniature high-Q filters and duplexers using FBAR technology. IEEE Solid-state circuits international conference. Digest of Technical Papers. ISSCC.Pp.120–121.
Shea T.E. (1929), Transmission networks and wave filters. Princeton, N.J., D. Van Nostrand, P. 470.
Harris J.W., Stöcker H. (1988), Handbook of Mathematics and Computational Science. NewYork: Springer-Verilog, P.1028.
Poplavko Y.M., Pereverzeva L.P., Raevski I.P. (2009), Physics of Active Dielectrics. Rostov: Publishing of South Federal University. P.480.
Granderson J., Price P. (2012), Evaluation of the Predictive Accuracy of Five Whole Building Baseline Models. Lawrence Berkley National Laboratory.