Математична модель міжвузлового аспекту просторової кристалічної решітки
Основний зміст сторінки статті
Анотація
В роботі розглядається проблематика математичної інваріантності міжвузлового аспекту кристалічної решітки. Завдяки введенню поняття кристалосферичної системи координат й модифікованої нормальної форми Гессе математично доведена інваріантність опису кристалічної решітки у міжвузловому аспекті. Останній узагальнено на всі просторові групи Федорова.
Библ. 6, рис. 2, табл. 2.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Ahn, C. H., Senthil, K., Cho. H. K., & Lee, S. Y. (2013). Artificial semiconductor/insulator superlattice channel structure for high-performance oxide thin-film transistors. Scientific Reports,3, 1-4.
Hahn, Th. (2005). International tables ror crystallography (5th ed., Vol. A). Springer.
Bokij. G. B. (1960). Kristallohimiya [Crystallochemistry] (2nd ed). Moskva: Izdatel'stvo Moskovskogo universiteta [in Russian]
Delone, B. N., & Rajkov, D. A. (1949). Analiticheskaya geometriya [Analytical Geometry] (Vol 2). Moskva-Leningrad: GITTL. (Rus.)
Korolevich, L. N., Borisov, A. V., & Rodionov, M. K. (2011). Mezhuzlovoy aspekt kristallicheskoy reshetki [Intersites aspect of the crystal lattice]. Elektronika i svyaz. Tematicheskij vypusk "Elektronika i nanotehnologii" (4(63)), P. 32-38. (Rus.)
Sirotin, Ju. I., & Shaskol'skaja, M. P. (1979). Osnovy kristallofiziki [Fundamentals of crystallophysics] (2nd ed). Moskva: Glavnaja redakcija fiziko-matematicheskoj literatury "Nauka" (Rus.)