Розрахунок імовірності отримання енергії заряду/розряду акумулятора на основі використання теорії мартингалів
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У наведеній статті запропоновано методику розрахунку імовірності енергії заряду/розряду акумулятора на основі використання теорії мартингалів. Наведено спрощену структурну схему системи розосередженої генерації з акумулятором. Запропоновано процес коливання рівня енергії на виході відновлюваного джерела відносно її середнього значення і, відповідно, послідовність відхилення кількості енергії, що потрапляє на заряд або розряд акумулятора, від її середнього значення вважати мартингалами. Наведено формули для розрахунку імовірності надмірного розряду та перезаряду акумулятора для симетричного та несиметричного випадків. Побудовано графіки залежності імовірності надмірного розряду акумулятора від величини недостатнього рівня енергії розряду, а також імовірності перезаряду акумулятора від величини надмірного рівня енергії заряду для обох випадків.
Бібл. 4, рис. 2.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Baziuk, T. M., et al., Intelektualni elektrichni merezhi: elementy ta rezhimi, O. V. Kyrylenko, Ed. [Smart power network: elements and regimes], Kyiv: Institute of Electrodynamics of the NAS of Ukraine, 2016, p. 399. ISBN: 978-966-02-7913-1
K. S. Osypenko; V. Ya. Zhuikov, «Printsyp nevyznachenostI Geizenberga pry otsintsi rivnia energii, shcho generuietsia vidnovliuvanymy dzherelamy [Heisenberg’s uncertainty principle in evaluating the renewable sources power level],» Technical Electrodynamics, № 1, pp. 10-16, 2017. URL: http://techned.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1123&Itemid=77
S. S. Stepanov, Stohastic world, Springer International Publishing, 2013, p. 339. ISBN: 978-3-319-00070-1
A.Turing On Computable Numbers, with an Application to the Entscheidungsproblem. Proceedings of the London Mathematical Society. London, Mathematical Society, Vol. 42. P. 230–265, 1937. ISSN: 0024-6115.