Методи розрахунку звукоізоляції багатошарових конструкцій
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Розглянуто сучасні методи розрахунку звукоізоляції багатошарових неоднорідних конструкцій, які широко застосовуються в сучасному будівництві. Були проведені розрахунки подібних конструкцій, використано сучасне програмне забезпечення та алгоритм наданий у Державних нормах будівництва. Після аналізу виявлені недоліки та неточності обох вище вказаних методів і розроблено методологію розрахунку звукоізоляції конструкцій, засновану на теоретичних методах вітчизняних Державних стандартів будівництва, новозеландському програмному забезпеченні INSUL та практичних результатах експериментів. Проведено порівняльний аналіз цих методик.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Cremer L., Theorie der Schalldämmung dünner Wände bei schrägem Einfall. Akust. Zeitschrift. 1942
Eıhler, F., "Borba s shýmom ı zvýkoızolıatsııa zdanıı", M., Gosstroıızdat, 1962
Osipov, G. L; YUdin, E. YA., “Snizhenie shuma v zdaniyax i zhilyx rajonax”, M., Strojizdat, 1987.
INSUL Prog: http://www.insul.co.nz/tech-info/.
Zaborov, V. I.; Mogilevskij, M. I.; Myakshin V .N.; Samojlyuk, E. P, “Spravochnik po zashchite ot shuma i vibracii zhilyx i obshchestvennyx zdanij”, K., Budivelnik, 1989.
Zaborov, V. I, Lalev, E. M., Nikol'skij, V. N., “Zvukoizolyaciya v zhilyx i obshchestvennyx zdaniyax”, M., Strojizdat, 1979.
Dіdkovs'kij, V. S., Lun'ova S. A., Bogdanov O. V. “Arhіtekturna akustika K., KPI, 2012.
Novak C. M., Logvınets A. C., "Zaschita ot vıbratsıı ı shýma v stroıtelstve: Spravochnık."-K.: Býdıvelnyk, 1990.
Kreıtan, V. G., "Zaschita ot vnýtrennıh shýmov v jılyh domah", M., Stroıızdat, 1990
Rýkovodstvo po raschetý ı proektırovanııý zvýkoızolıatsıı ograjdaıýıh konstrýktsıı zdanıı, M., Stroıızdat, 1983