Комп’ютерне моделювання алгоритмів діагностики голосової системи людини
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Серед методів діагностування патологій, найпопулярнішими з яких є неінвазійні, що є найбільш комфортними для пацієнтів. Одним з таких методів є спектральний аналіз формантного складу голосних звуків. Для цього необхідно розробити зручний та актуальний в сенсі наявних рішень по виявленню патологій апаратно-програмний комплекс. У даній роботі виконано порівняння методів спектрального аналізу голосних звуків та вибір найкращого варіанту, а також наведено вигляд графічного інтерфейсу отриманого програмного забезпечення для допомоги лікарям фоніатрам.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Shydlovsʹka T. A. Funktsionalʹni porushennya holosu [Functional disorders of the voice], 2011
Pokrovs'kiy N. B. Raschet i izmereniye razborchivosti rechi [Calculation and measurement of speech intelligibility]. Moskva, Svyaz'izdat, 1962
Sapozhkov M. A. Rechevoy signal v kibernetike i svyazi [Speech signal in cybernetics and communication]. Moskva, Svyaz'izdat, 1963.
O. G. Pavlikhin, A. P. Meshcherkin "Diagnosticheskoye znacheniye komp'yuternogo spektral'nogo analiza golosa u vokalistov [Diagnostic value of computer spectral analysis of the voice of vocalists]" Sbornik nauchnykh trudov. Pervyy mezhdunarodnyy mezhdistsiplinarnyy kongress "Golos", 2007, pp. 86–90.
MathWorks - Makers of MATLAB and Simulink - MATLAB & Simulink URL: https://www.mathworks.com/
Sergiyenko A. B. Tsifrovaya obrabotka signalov [Digital signal processing]. 2011. 768 p
Didkovsʹkyy V. S., Didkovsʹka M. V., Prodeus A. M. "Komp'yuterna obrobka akustychnykh syhnaliv [Computer processing of acoustic signals]". Navchalʹnyy posibnyk. Kyiv, «Imeks-LTD», 2010. 420 p.
Denysenko, O. I. Spektralʹnyy analiz vokalʹnykh zvukiv [Spectral analysis of vocal sounds] : dyplomna robota bakalavra : 171 Elektronika. Kyyiv, 2020. 75 s. URI: : https://ela.kpi.ua/handle/123456789/34773
Pediatric otolaryngology. Edited by Charles D. Bluestone. 4th ed., 2003. 2214 p.
Poorjam A., Jensen J., Christensen M. Dominant Distortion Classification for Pre-Processing of Vowels in Remote Biomedical Voice Analysis. URL: https://www.researchgate.net/publication/317064232